Komunikaty szkolne

„Aktywna tablica” 2017-2019

Nasza szkoła znów otrzymała dotację, tym razem w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 –„Aktywna tablica”

W roku szkolnym 2017/2018 Pani Dyrektor SP 6 – Hanna Czajkowska - zdobyła środki finansowe na zakup tablicy interaktywnej, projektora, głośników i interaktywnego monitora dotykowego. A wszystko dzięki „Aktywnej Tablicy” –Rządowemu Programowi Rozwijania Szkolnej Infrastruktury.

Program ten będzie realizowany w latach 2017–2019. Głównym jego celem jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania ITC, co w efekcie prowadzi do upowszechnienia interaktywnych metod pracy na zajęciach edukacyjnych z różnych przedmiotów i dodatkowo wspomaga proces kształcenia uczniów w placówce.

Podniesienie ww kompetencji będzie miało wpływ również na rozwój poznawczy i społeczny naszych uczniów. Ważnym aspektem i celem dodatkowym rządowego programu jest również umożliwienie dzieciom rozwijania ich zainteresowań i uzdolnień w ramach zajęć pozalekcyjnych.

M. W.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 25.09.2017