Projekt edukacyjny

W dniach 31 maja - 02 czerwca odbył się w naszej szkole projekt edukacyjny pt.: Rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych uczniów. Budowanie relacji międzyludzkich.

Uczniowie mieli możliwość lepiej poznać siebie i swoich kolegów oraz ponownie zintegrować się po tak długim czasie nauki zdalnej. Klasa 7E podczas pierwszego dnia projektu próbowała przede wszystkim skupić się na autoprezentacji oraz swoich mocnych i słabszych stronach. W czasie burzy mózgów uczniowie starali się wyjaśnić co to  jest dobra autoprezentacja i do czego przydaje się ona w życiu. Uczniowie podzieleni na 3- lub 4- osobowe grupy odgrywali scenki wcielając się w rolę osoby ubiegającej się o pracę, przyszłego pracodawcy czy niewidzialnego doradcy (public relations).

Uczniowie wzięli również udział w zabawie Kłębek siły i kłębek słabości, która była punktem wyjścia do refleksji nad tym jakie mamy zdolności, umiejętności, w czym jesteśmy dobrzy i nad czym chcielibyśmy jeszcze popracować. Ponadto w czasie projektu poruszyliśmy temat hejtowania oraz złudnego poczucia anonimowości w sieci.

Największe emocje wzbudziła w uczniach kl. 7E zabawa Marshmallow Challenge wymagająca eksperymentowania i współpracy. Uczniowie znakomicie sobie poradzili z zadaniem!
Brawo!

J.Z.