Ruch w przyrodzie taki, jakby zbliżało się przedwiośnie...

W przyrodzie ciągle się coś dzieje. A to jest Dzień Pingwina, a to nastają przymrozki, jest przed lub po pełni Księżyca, ptakoliczenie, odkryty nowy gatunek… lub komuś przybyła nowa komórka w ciele ????. Prawdziwa lawina przyrodniczych możliwości zalała też naszą szkołę. Ledwo co czwartoklasiści zostali Małymi Przyrodnikami, a już pracują nad kolejnymi wyzwaniami Maleńkiej Natury Challenge. Na stronach konkursu temperatura podnosi się z etapu na etap! Szare komórki buzują, a klawiatury stały się w ubiegłym tygodniu wręcz gorące. Starsi uczniowie rozpoczęli dziś zmagania długodystansowe (Liga Przedmiotowców). Mają do pokonania naprawdę długą drogę – będzie liczyła się nie tylko wiedza, ale i wytrwałość. Przed nimi liczne wyzwania z geografii, chemii, fizyki i biologii. Pod koniec tej drogi każdy, chcąc nie chcąc, będzie omnibusem-przyrodoznawcą. Wszyscy uczniowie przygotowują się również do tegorocznej wystawy pt. Dzień Nauk Przyrodniczych. Modele, plakaty, filmy, schematy, rysunki... Tym razem nie będzie to wystawa w holu szkoły, ale wirtualny pokaz prac. Ponadto lada dzień będzie okazja, aby zrealizować kurs i zdobyć certyfikat e-learningowy Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA). Jak sami widzicie, ruch w przyrodzie, że hej ????!

Zespół Przyrodników

S.K. | 02.02.2021