Starsi czytają młodszym

W ramach zachęcenia dzieci do spędzania czasu z książką, w bibliotece szkolnej została zorganizowana impreza czytelnicza „Starsi czytają młodszym”. Uczniowie wszystkich klas trzecich przenieśli się na Dziki Zachód, do magicznego świata dawnych wojowników i łowców, do świata dawnych Indian. Uczennice starszych klas zapoznały młodsze dzieci z historią Indian i ich zwyczajami,  jak żyli na co dzień, gdzie mieszkali, co jedli, jakie nosili ubrania. Następnie zaprezentowały młodszym czytelnikom fragmenty książki Agaty Hryniewicz „Paweł i Indianie”. Książka w zabawny i trzymający w napięciu sposób zapoznaje dzieci z indiańską kulturą i uczy ponadczasowych wartości, opowiada o przyjaźni i wzajemnym zaufaniu.

S.K. | 26.05.2022