Dzień Patrona w klasach 4-8

30 listopada to data ważna dla naszej szkoły - obchodzimy wtedy, w rocznicę śmierci Hipolita Cegielskiego, Dzień Patrona. Odświętnie ubrani, zaczęliśmy dzień od wspólnego spotkania w holu szkoły podczas uroczystego apelu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkoły, nastąpił radosny czas prezentacji uczniów wystylizowanych na naszego patrona - zaroiło się od sumiastych wąsów oraz eleganckich ubrań godnych tego niezwykłego człowieka. Po apelu uczniowie w swoich klasach wywiązywali się z rozmaitych zadań mających przybliżyć im sylwetkę Hipolita Cegielskiego. Uczniowie klas czwartych przygotowywali kalendarium życia patrona, piątoklasiści - plakat "Hipolit Cegielski prywatnie, jako naukowiec, jako przedsiębiorca", natomiast ich koledzy z klas szóstych - projekt baneru reklamowego "Być jak Hipolit". Najstarsi uczniowie wykazywali się talentami pisarskimi tworząc listy do naszego Patrona (klasy siódme) lub wyruszyli na wycieczkę po Poznaniu śladami Cegielskiego (klasy ósme). Efekty pracy można podziwiać w holu szkoły, a w galerii znajduje się mała próbka tego, co zostało stworzone. Ponadto, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w spotkaniu uczniów szkół noszących imię Hipolita Cegielskiego.

S.O. | 03.12.2023