Dzień Patrona w klasach IV-VIII

Tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy 30 listopada dzień Patrona- Hipolita Cegielskiego. W ramach popularyzacji wiedzy na temat tego przedsiębiorcy, społecznika, filologa i człowieka niezwykle wszechstronnego uczniowie klas IV-VIII tworzyli kalendarium, wskazywali cechy charakteru, które pozwoliły H. Cegielskiemu osiągnąć sukces, odbyli wirtualne wycieczki w miejsca, z którymi był związany. Dotarliśmy na ulicę Kozią, na której zakładał pierwszą fabrykę, zwiedziliśmy Liceum im. Marii Magdaleny, gdzie H. Cegielski uczył się, a następnie pracował jako nauczyciel oraz bramę wejściową do Zakładów HCP na ulicy 28 czerwca 1956 r. Podczas lekcji z wychowawcami uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie prace dotyczące życia i działalności Hipolita Cegielskiego, który może stanowić wzór dla współczesnej młodzieży.

Hipolit Cegielski - praca Aleksandry Bąk z klasy 5A

Hipolit Cegielski - praca Mateusza Ciesielskiego z klasy 5A