Projekt wielokulturowy - część III

W czwartek 15 grudnia w szkole było muzycznie i tanecznie. Podczas spotkania dla klas 1-3 klasy pierwsze zaprezentowały wspólny taniec z piosenką, klasy 2b i 2e swój układ taneczny, a klasa 3b taniec do piosenki zimowej. Klasy 4-8 w tym dniu zostały zaproszone na  taneczną  przerwę z belgijką.

Piątek 16 grudnia był dniem rozgrywek i tańców. Klasy czwarte wzięły udział w grze „Strażnica ognia” rodem z Serbii. Zmagania drużyn uświetnił taniec z Ukrainy, który przygotowały dzieci z czwartej klasy sportowej. Klasy piąte uczestniczyły w zabawie z mocowaniem - grze węgierskiej, a czas spędzony na rozgrywkach umilił im występ irlandzkiego tańca w wykonaniu uczniów z klasy sportowej. Klasy szóste w tym dniu rozgrywały w siatkonogę -   czeską grę i podziwiały układ taneczny z Francji zaprezentowany przez rówieśników z klasy sportowej.

W piątek 16 grudnia  rozstrzygnięto konkursy, które towarzyszyły tygodniowi wielokulturowości w szkole: na matematyczną wyszywankę oraz konkurs „Międzynarodowy Pierniczek”. Prace dzieci biorących udział w konkursach uświetniły wystawę prac w holu szkoły.

Poniedziałek 19 grudnia to dzień oficjalnego podsumowania projektu edukacyjnego w naszej szkole. Podczas spotkań klas w holu szkoły   podsumowano działania projektowe, podano wyniki konkursów, a klasy 7-8 zaśpiewały kolędę „Cicha noc” w kilku znanych sobie językach.

Działania projektowe przysłużą się zapewne do współistnienie kultur opartego na szacunku dla człowieka i jego dziedzictwa.

S.K. | 20.12.2022