Spotkanie szkół imienia Hipolita Cegielskiego

30 listopada 2022 r. przedstawiciele naszej SP6, a  dokładnie Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w spotkaniu szkół noszących imię Hipolita Cegielskiego. Udaliśmy się do Technikum Komunikacji przy ul. Fredry 13. Na zjazd przybyły szkoły z województwa wielkopolskiego: Poznania, Środy Wielkopolskiej, Trzemeszna, Śremu, Powodowa. Należy dodać, że byliśmy jedyną szkołą podstawową.

Powitał nas dyrektor szkoły i organizator całego wydarzenia, a zarazem członek towarzystwa Hipolita Cegielskiego. Każda ze szkół zaprezentowała się, opowiadając, w jaki sposób obchodzone jest w szkołach święto patrona, o swoich sukcesach dydaktycznych i sportowych, pracy wolontariatu, samorządów i innych sekcji. Chcąc oddać hołd naszemu Patronowi, wspólnie udaliśmy się pod pomnik i na cmentarz, gdzie złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze. Na wiosnę przyszłego roku, zostaliśmy zaproszeni na spotkanie do Środy Wielkopolskiej.

S.K. | 02.12.2022