Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2022 r. odbyły się szkolne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Elementem obchodów było przedstawienie wyreżyserowane przez p. Remigiusza Menesa i p. Ewę Napieralską. Spektakl wystawiony został na 4 i 5 godzinach lekcyjnych, odpowiednio dla klas: 4-5 i 7-8. Zaproszonym: Dyrekcji, nauczycielom i uczniom, zaprezentowana została opowieść snuta przez babcię: wnuczce i jej koledze na temat losów Polaków pod zaborami. Artyści wcielający się m.in. w role żyjących ówcześnie: rodziców, nauczycieli, księży i żołnierzy oraz Józefa Piłsudskiego, zobrazowali różne drogi wiodące do niepodległości Polski.

Serdecznie dziękujemy: narratorom, recytatorom, aktorom, statystom i chórzystkom oraz obsłudze technicznej, za zaangażowanie, poświęcony czas i wykonaną ciężką pracę!

S.K. | 10.11.2022