Dzień Komisji Edukacji Narodowej / 40-lecie SP6

W czwartek, 14 października, obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej  rozpoczęliśmy świętowanie obchodów 40-lecia szkoły.

Ubrani w galowe stroje uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach o godzinie 9.30. Były życzenia, kwiaty i cukierki, a nawet upieczone przez uczniów ciasto, zaś przygotowana przez nauczycieli historii prezentacja na temat Komisji Edukacji Narodowej przybliżyła młodzieży przyczyny powstania KEN i rolę, jaką odegrała ona w naszej historii.

O godzinie 10.30  spod szkoły ruszyła osiedlowa parada  z przygotowanymi wcześniej przez klasy transparentami, na których widniały hasła związane z 40 – leciem szkoły.  Transparenty i wypisane na nich hasła można podziwiać w holu na antresoli.

Parada zakończyła się  na stadion na os. Rusa, gdzie odbył się I Biegu im. Hipolita Cegielskiego o Puchar Dyrektora. W biegu wzięli udział zwycięzcy wcześniej przeprowadzonych eliminacji na poziomach klas. Chociaż pogoda trochę nie dopisała, gorący doping rozgrzał zarówno zawodników jak i widzów.

Emocje na stadionie zakończyły się gratulacjami oraz wręczeniem zwycięzcom pucharów i medali przez panią dyrektor Hannę Czajkowską.

Trochę zziębnięci uczniowie wrócili do szkoły, gdzie czekała jeszcze jedna atrakcja, którą było uroczyste zamknięcie w specjalnej gablocie w holu szkoły „kapsuły czasu”, do której każda klasa przygotowała jedną symboliczną, klasową pamiątkę. Mogły  to być np. listy, wiersz do przyszłych pokoleń, zdjęcia, wycinki z gazet oraz  własnoręczne rysunki.

Niestety, nie wszyscy mogli asystować przy tym wydarzeniu; każda klasa wydelegowała swego przedstawiciela, który po powrocie zdał koleżankom i kolegom sprawozdanie z tego wydarzenia.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w opinii uczniów były inne i ciekawsze od tych z lat poprzednich. Teraz wszyscy zastanawiają się, co się będzie działo w 40- te urodziny naszej Szkoły.

Zwycięzcy Biegu Hipolita

S.O. | 21.10.2021