Zapraszamy do literowania! Konkurs SPELLING BEE

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie literowania po angielsku „Spelling Bee”. Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów z klas piątych oraz szóstych.

Konkurs przewidziany jest na ostatni tydzień listopada / pierwszy tydzień grudnia 2021 – o dokładnym terminie poinformujemy osoby zainteresowane po zamknięciu listy chętnych.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU DLA KLAS V oraz VI „SPELLING BEE”

1. Szkolny konkurs Spelling Bee przeznaczony jest dla klas V oraz VI szkoły podstawowej. Konkurs ma na celu promocję nauki słownictwa oraz umiejętności literowania wśród uczniów.
  2. Zgłoszenia chętnych uczniów będą przyjmowane wyłącznie przez dziennik elektroniczny Librus w terminie do 18 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać do pani Sławomiry Olejniczak. W tytule maila proszę o wpisanie „Spelling Bee – zgłoszenie”. Zgłoszenia nadesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.
  3. Zadaniem uczniów będzie prawidłowe przeliterowanie słowa wylosowanego przez członka jury (wg załączonej listy, na podstawie podręcznika Steps in English 2), stosując angielskie brzmienie liter. Członek jury podaje uczniowi angielskie słowo oraz jego polskie tłumaczenie. Błąd w literowaniu słowa eliminuje ucznia z dalszej rozgrywki. Członek jury podaje prawidłową pisownię słowa.
  4. Lista słówek zostanie opublikowana na szkolnej stronie internetowej oraz na szkolnym fanpage’u na Facebooku.
  5. Każda runda oznacza literowanie słów o większej ilości liter: pierwsza runda to słowo 6-literowe, druga – 7-literowe, itp.
  6. W momencie zakończenia rundy 10-literowej, dopuszcza się wymieszanie wszystkich pozostałych do tej pory wyrazów i prowadzenie rozgrywki aż do wyłonienia jednego zwycięzcy lub do wyczerpania liczby słówek z listy. Do gry zostaje wprowadzona dodatkowa pula 11-literowych „słów-niespodzianek” (również z w/w podręczników). Jeśli i ta rozgrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, wszyscy pozostali w grze uczniowie otrzymują tytuł Spelling Bee Champion, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę.
  7. Dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone bezpośrednio po konkursie, nagrody zostaną wręczone na apelu podsumowującym dokonania uczniów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają wpis (pochwałę) do dziennika o uczestnictwie w konkursie szkolnym, a osoby z wysokimi wynikami – oceny bardzo dobre oraz celujące z języka angielskiego.

SPELLING BEE - lista słówek

S.K. | 07.11.2021