Szkolny Ogródek Dydaktyczny

Szkolny Ogródek Dydaktyczny Tropiciele przyrody zlokalizowany za budynkiem szkoły, w okolicach segmentu sportowego rozpoczął swoją działalność. Głównym założeniem jest stworzenie przestrzeni przyrodniczej pełniącej funkcje edukacyjną, wychowawczą, rekreacyjną i ozdobną.
Na terenie przyszkolnego ogrodu uczniowie pod kierunkiem i we współpracy z wychowawcą świetlicy p. Barbarą Osses wykonali prace związane z nasadzeniem roślin, w tym ziół (oregano, mięta, bazylia), kwiatów) astry, malwy, chabry, maciejki, aksamitki, lawendę), warzyw (szpinak, jarmuż, pietruszka) oraz ich pielęgnacją. Uczniowie z kl.1A wspaniale bawili się podczas malowania i ozdabiania karmnika dla ptaków, a dzieci z 1C zaopatrzyły nas w hoteliki dla pszczół murarek, dzięki czemu będzie nam dane obserwować owady oraz różnorodne ptactwo.
Realizacja zamierzonych działań podniesie atrakcyjność szkoły, poprawi jej estetykę i będzie wizytówką placówki, a tym samym pozwoli na aktywne spędzanie czasu w świetlicy szkolnej.

Barbara Osses

KT | 10.05.2021