Informacje

Baśniowo i mitologicznie w Szóstce

 

Omawianie lektur szkolnych nie musi być nudne!!!

Udowodnili to w ostatnim czasie uczniowie klas czwartych i piątych organizując Święto Baśni i Święto Mitów.

Ci pierwsi, po wnikliwym przeczytaniu i omówieniu wielu baśni, zaprosili na swą uroczystość najmłodszych kolegów i koleżanki z klas pierwszych. Było po prostu baśniowo – wszyscy uczestnicy przebrali się za baśniowych bohaterów, każda klasa przygotowała swój występ zainspirowany baśniami. Mieliśmy zatem okazję oglądać zebranie baśniowych postaci w pracowni pana Kleksa (występ klasy 4a), przypomnieliśmy sobie historię trzech małych świnek (występ klasy 4b), uczestniczyliśmy w baśniowym pokazie mody z czerwonym dywanem w roli głównej (występ klasy 4c) oraz poznaliśmy autorską wersję Pięknej i Bestii (występ klasy 4d). Kiedy dołożymy do tego wspólne śpiewanie piosenek, tańce i baśniowe wygibańce, otrzymamy świetną zabawę.

Z kolei piątoklasiści przenieśli nas do starożytnej Grecji i wraz z nimi ucztowaliśmy na samym boskim Olimpie. Tu zaproszonymi gośćmi były klasy drugie, które mogły podziwiać piękny taniec Greka Zorbę w wykonaniu dziewcząt z klasy 5d, a potem bardzo różnorodne i przez to niezwykle ciekawe występy poszczególnych klas:

  • klasa 5a zaprezentowała mitologiczny pokaz talentów
  • klasa 5b przedstawiła własną wersję 12 prac Heraklesa
  • klasa 5c wystąpiła z mitologicznymi opowieściami przy ognisku
  • klasa 5d zaprosiła na niezwykły pokaz mody i mitologicznych umiejętności.

Obydwa święta były z pewnością  dla wszystkich – występujących i gości – niezwykle ciekawym, oryginalnym wydarzeniem. Poniżej zamieszczamy fotorelację z tych wydarzeń.

S.O. | 11.06.2023