Spotkanie szkół im. Hipolita Cegielskiego

Dnia 30 listopada, w czwartek, doszło do spotkania szkół imienia Hipolita Cegielskiego z całej Wielkopolski.
Wzięły w nim udział 4 szkoły ponadpodstawowe, m in. ze Środy Wielkopolskiej, z Rogoźna oraz jedna podstawowa. Naszą szkołę reprezentowały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Krysia S., Małgosia Z., Nadia P wraz z opiekunem, p.Martą F. Przedstawiciele szkół opowiadali o aktualnych wydarzeniach w ich placówkach przy poczęstunku i w przyjemnej atmosferze. Organizatorem zebrania był p. Marek Nowak, który powitał nas z radością. Jednak najważniejszym gościem był p. Dominik Górny: sekretarz Towarzystwa H. Cegielskiego, poliglota, ale i również uzdolniony poeta! Został on nagrodzony dyplomem za działalność na rzecz Towarzystwa H. Cegielskiego. Po spotkaniu uczciliśmy pamięć naszego patrona zapalając znicze pod jego pomnikiem.

S.O. | 04.12.2023