Warsztaty ceramiczne dla dzieci z Ukrainy

W dniach 17 i 18 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty ceramiczne dla dzieci przybyłych z Ukrainy. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i pod czujnym okiem specjalistki prowadzącej zajęcia przygotowali metodą wałeczkową gliniane naczynia. Niektórzy wykonali kubki, podstawki i talerzyki, inni pojemniki na przybory szkolne lub kosmetyki, powstały też gliniane ludziki. Każdy uczeń mógł zdecydować, jaki kolor ma mieć jego praca. To ważne, bo przed wypaleniem przedmiotów w specjalnym piecu trzeba podjąć taką decyzję.

Warsztaty prowadziła pani pochodząca z Czech i od wielu lat mieszkająca w naszym kraju. Praca odbywała się w bardzo przyjemnej atmosferze. Teraz czekamy już tylko na odbiór gotowych efektów precyzyjnej pracy uczniów.

KT | 02.06.2023