Nowa Informacja

Wycieczka klasy 4b i 4c  do Ostrowa Lednickiego i Dziekanowic przybliżyła uczniom klas czwartych życie i historię ludzi z czasów Mieszka I. Promem popłynęliśmy na wyspę, która pamięta naszych pierwszych władców. Dzieci zapoznały się też ze starymi najciekawszymi budowlami z Wielkopolski przedstawionymi w formie wsi w Wielkopolskim Parku Etnograficznym. Są to chaty sprowadzone z różnych części Wielkopolski. Wszystkie autentyczne z bardzo ciekawym wyposażeniem. Obejrzeliśmy również ekspozycję prezentującą jedne z najcenniejszych zbiorów Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Prezentowane artefakty pochodzą z archeologicznych badań wykopaliskowych, w większości są to unikalne wyroby, często o dużej wartości artystycznej i historycznej. Nie zabrakło też czasu na odpoczynek (piknik), a czas w autokarze umilał pan pilot wieloma konkursami.

S.O. | 09.05.2023